Яким чином AHA та BHA кислоти борються із висипами на шкірі влітку?

Яким чином AHA та BHA кислоти борються із висипами на шкірі влітку?

Влітку може з’являтися велика кількість висипань, спричинених підвищеною активністю сальних залоз. Додатковий жир, піт, бактерії накопичуються на поверхні шкіри, через що виникає закупорювання пор та поява висипів. Тож літо — це не лише сонячні дні та приємні згадки про відпустку, але й додаткові клопоти щодо захисту жирної шкіри від появи різноманітних утворень.

Для боротьби з висипами влітку обов’язково рекомендоване якісне відлущення. Саме воно сприяє гладкості шкіри та рівному тону. Спеціалісти-дерматологи рекомендують хімічні ексфоліанти, оскільки вони показали високу ефективність в догляді за шкірою.

AHA та BHA кислоти: особливості та переваги використання для шкіри

Хімічні ексфоліанти є універсальним інструментом для досягнення здоров’я шкіри. Однією з найвідоміших і добре вивчених груп хімічних ексфоліантів є AHA (альфа-гідроксикислоти) і BHA (бета-гідроксикислоти).

AHA — це сімейство кислот, які очищають колір обличчя та запобігають старінню, роблячи шкіру яскравішою та м’якшою. Засоби мають різну концентрацію, втім для хімічних пілінгів використовуються сильніші склади кислот. Альфа-гідроксикислоти, такі як гліколева, молочна та лимонна кислоти, розчиняють зв’язки між старими клітинами шкіри, допомагаючи пришвидшити їхнє відшарування та зменшуючи ризик забруднення пор. Вони також можуть підтримувати здорову гідратацію шкіри, що дозволяє запобігти подразненню та посиленню вироблення себуму.

Частота використання продуктів, що містять у складі АНА кислоти, насамперед залежить від типу шкіри. Надмірне застосування таких засобів може викликати подразнення шкіри та її сухість. Тож, якщо ви тільки починаєте знайомство з подібними продуктами, варто починати з засобів із низькою концентрацією АНА кислот, поступово вводячи їх в щоденний догляд. Це дозволить адаптувати шкіру та мінімізувати ризик подразнень.

ВНА кислоти є ексфоліантами, які дозволяють видалити забруднення шкіри та відмерлі клітини. Вони глибоко проникають в пори та допомагають очистити їх від жиру та забруднень. До цієї категорії входить і саліцилова кислота, яка показує високу ефективність у боротьбі з висипаннями.

Ефективні доглядові засоби з ексфоліантами

Для догляду за шкірою та якісним її очищенням рекомендується в першу чергу використовувати спеціальні подушечки Complexion Renewal Pads, призначені для всіх типів шкіри. Вони видаляють бруд на шкірі, а також борються із надлишками жиру. Ці подушечки з тонером можна використовувати вранці та ввечері. Вони містять як AHA, так і BHA кислоти, які розгладжують, освітлюють шкіру та знімають набряки. Для більш жирного типу шкіри рекомендується використовувати інший продукт від Zein Obagi — Oil Control Pads, в яких поєднуються одразу три кислоти (саліцилова, гліколева та мигдальна). Їх дія направлена на мінімізацію засмічення пор та появи висипань.

Після такого знайомства з кислотами можна продовжити шлях до вивчення переваг застосування продуктів з подібним складом. Наприклад, спеціальний засіб Enzymatic Peel поєднує AHA, фруктові ферменти та антиоксиданти. Дія його компонентів направлена розгладження шкіри з нерівною текстурою, відновлення, зволоження. Регулярне застосування доглядового засобу дозволяє надати шкірі сяйва.

Чудовий результат влітку показує низькоконцентрований хімічний пілінг. Stimulator Peel від ZO® призначений для тьмяної шкіри, оскільки він є чудовим способом підтримувати свіжість шкіри протягом літа. Enzymatic Peel також покращує будь-яке лікування ZO®, тому він може допомогти максимізувати результати від Stimulator Peel або будь-якого іншого лікування.

Як і з будь-якою програмою ZO®, підхід 360 градусів максимізує результати. Комплексна освітлювальна програма — це чотирикомпонентний догляд, який забезпечує знищення надлишкового виділення себуму та забруднень, що спричиняють висипання. З продуктами ексфоліації хімічного та фізичного дії, цей набір є однією з кращих опцій AHA + BHA для початківців.

Якщо ви використовуєте AHA + BHA вдень, завжди наносіть сонцезахисний крем перед виходом на вулицю. Найкращий ексфоліант AHA + BHA для вашого типу шкіри може зробити багато корисного. Але якщо ваша шкіра не захищена від шкідливого сонячного випромінювання, то вона може бути пошкоджена.