Як вибрати електросамокат для дитини

Як вибрати електросамокат для дитини

Придбати зараз для дитини електричний самокат — цілком гарна ідея. Важка ситуація в країні позбавила нас багатьох звичних і приємних подій, таких як поїздка до моря чи літнього табору. А цей транспортний засіб дозволить додати активності в життя дитини.

Попри те, що рухається самокат за допомогою мотора, прогулянка на ньому є корисним фізичним навантаженням і може бути прирівняна до спортивного тренування. А щоб така розвага була не тільки захопливою, а ще й безпечною, потрібно дотримуватися певних правил.

Вікові норми

Перший електричний транспортний засіб дитині можна купувати у віці 8–10 років. Проте в асортименті є й електросамокати, розраховані на вік 4–7 років, максимальна швидкість руху яких становить 6 км/год, що дозволяє безпечно здобувати перші навички катання.

У віці 8–11 років уже дозволено пересування на швидкості до 10 км/год, а для дітей 12–16 років цілком можна придбати самокат, що розганяється до 15 км/год.

Купуючи своєму підлітку дорослу модель, зверніть увагу, чи є в налаштуваннях опція встановлення обмеження швидкості. Завдяки їй ви будете впевнені в безпеці дитини та зможете привчити її до необхідності дотримання правил дорожнього руху.

Обмежувати максимальну швидкість можна відповідною кнопкою, розташованою на самому пристрої. Або ж використовуючи спеціальний застосунок у смартфоні. Усе залежить від конкретної моделі.

Вага та зріст

Зазвичай виробники вказують граничну норму ваги. Якщо ж дитина «переросла» вже цей показник, використання транспортного засобу може бути небезпечним.

Кожна модель дитячого електросамоката розрахована на певний зріст користувача. Деякі дозволяють «рости» пристрою разом із дитиною завдяки змінній висоті стійки керма. Це зручно, дозволяє продовжити термін використання або ж придбати один самокат на кількох дітей різного віку.

Безпека понад усе

Дитячі моделі не розраховані на рух на великих швидкостях, проте якісні гальма все одно не будуть зайвими.

Підніжка повинна мати покриття проти ковзання, що забезпечує надійне зчеплення підошви з основою та вбереже від випадкових падінь. Вибрати безпечний та якісний транспортний засіб для своєї дитини можна в каталозі Алло.юа в Дніпрі.

Ємність акумулятора

Для дітей до 12 років буде цілком достатньо ємності 2–4,5 Ah. Цього вистачить, щоб проїхати до 10 км. Проте батарея залишиться компактною й легкою.

Ємності акумулятора 5,2–9 Ah достатньо, щоб проїхати від 10 до 20 кілометрів.

Потужність двигуна

Потужність електричного двигуна варто вибирати з огляду на вік дитини:

  • до 7 років — максимум 100 Вт;
  • 8–12 років — 100 до 250 Вт;
  • підлітки й дорослі — 250 до 500 Вт.

Привчайте дітей використовувати засоби індивідуального захисту та подбайте, щоб на одязі й самому самокаті були присутні світловідбивні елементи — вони знадобляться не тільки ввечері, а й у похмуру та дощову погоду.