Лекала купити для заняття шиттям

Лекала купити для заняття шиттям

Творчі професії потребують особливої уважності. Це стосується, зокрема, і шиття. Незважаючи на те, що воно є проявом фантазії, все ж таки є певні стандартні моделі (заготовки), які треба використовувати для того, щоб пошита річ виглядала ідеально. Одним із таких інструментів є лекало. Що це таке і для чого його використовують, читайте далі.

Що таке лекала?

Правильне і грамотне шиття одягу практично неможливе без використання так званих трафаретів – лекал. Це інструменти, які мають спеціальну форму для побудови викрійок. За допомогою них можна проводити ефективне та якісне моделювання одягу. Ці лекала використовуються наступним чином: за допомогою інструменту наноситься розмітка на тканину. Це можна робити перед кроєм або під час пошиття виробів.

Сучасні лекала купити можна в спеціалізованих магазинах або в інтернет-магазині «Zirozok», де ви знайдете велику кількість товарів по доступній ціні. Такі інструменти є універсальними, адже вони використовуються для різних цілей:

  • створення спеціальних креслень;
  • квілтинг;
  • обробка низу вибору;
  • підготовка викрійок з урахуванням особливостей тіла (широкі плечі, пишний бюст тощо).

Незважаючи на те, ви є новачком або вже вправним майстром з досвідом роботи, такі лекала будуть необхідним інструментом для вашої діяльності, адже за допомогою них можна створити будь-які види виробів і одягу високої якості з максимальною точністю. Саме тому інструменти користуються великим попитом.

Лекала – це інструменти, на яких є спеціальна розмітка, позначена в сантиметрах. За допомогою цього можна зручно ними користуватися навіть новачкам. Деякі різновиди мають і інші значення, які можуть бути корисними під час роботи.

Різновиди

Зараз можна знайти велику кількість різних лекал найвищої якості, які стануть незамінними інструментами під час шиття. Частіше за все вони відрізняються між собою зовнішнім виглядом та матеріалом, з якого вони виготовлені. Враховуючи останній фактор, можна виділити дерев’яні, металеві та пластикові лекала. Одними з найзручніших є пластмасові, адже вони легкі, мають прозору конструкцію, завдяки якій ви зможете бачити накреслені на тканині лінії викройки.

Серед основних різновидів лекал треба виділити наступні:

  • прямі. Вони схожі на звичайні лінійки, але мають ширше призначення, функціональність і розмітку;
  • для побудови кутів. Такі лекала мають трикутну форму, але одна сторона може бути зігнута;
  • для бочка;
  • для пройми;
  • гнучке лекало;
  • для клаптикового шиття.