Що включає розгорнутий аналіз крові

Що включає розгорнутий аналіз крові

 

Розгорнутий аналіз крові проводиться для визначення типів та кількості форменних елементів. Зазвичай його призначають при слабкості, хронічній втомі, появі синців без зрозумілої причини. Також за допомогою цього дослідження можна виявити різні хвороби на початковій стадії розвитку та своєчасно розпочати їх лікування. Детальніше про те, що показує розгорнутий аналіз крові, можна прочитати на сторінці https://nikolab.com.ua/uk/prices/1082-2/.

Які показники вивчаються під час дослідження?

Під час проведення розгорнутого аналізу крові вивчають наступні показники:

  1. Рівень лейкоцитів. Ці клітини захищають людину від інфекції, атакуючи віруси та бактерії, що потрапляють в організм. Вивчаючи їх кількість, лікар може виявити гострий інфекційний процес та своєчасно почати його лікування. Також лейкоцити дозволяють стежити за ефективністю терапії при онкологічних захворюваннях.
  2. Підгрупи лейкоцитів. До них належать лімфоцити, моноцити, нейтрофіли, базофіли, еозинофіли. Кожна з цих клітин виконує окрему захисну функцію в організмі людини. Підвищення або зниження їх рівня може вказувати на інфекційний процес, алергічну реакцію та інші захворювання.
  3. Кількість еритроцитів. Ці клітини приймають участь у перенесенні кисню між клітинами та виводять із тканин вуглекислий газ. Якщо їх рівень знижується, організм відчуває дефіцит кисню. Якщо ж рівень еритроцитів підвищений, це може призвести до блокування капілярів.
  4. Гематокритне число. Цей показник вказує на об’єм крові, який припадає на еритроцити.
  5. Гемоглобін. Це білок, що входить до складу еритроцитів. Саме він надає крові червоний колір та приймає безпосередню участь у процесі транспортування кисню.
  6. Еритроцитарні індекси. Це показники, які показують, чи однакова форма та розмір еритроцитів.
  7. Кількість тромбоцитів. Це найдрібніші складові крові, які приймають участь у процесі її згортання. Якщо рівень тромбоцитів збільшується, вони утворюють пробку, яка не дає крові витікати. Підвищений рівень тромбоцитів вказує на ризик формування згустків (тромбів).

Які захворювання можна діагностувати на основі розгорнутого аналізу крові?

Вивчаючи результат дослідження, лікар може виявити наступні стани:

  1. Анемія. Це захворювання, яке виникає в результаті зниження кількості гемоглобіну в крові. На анемію вказують слабкість, свербіж шкіри, депресивний стан. Але для встановлення діагнозу необхідно провести розгорнутий аналіз крові та інші обстеження.
  2. Лейкоз. Це гостра або хронічна патологія кровоносної системи, яка сприяє швидкому осіданню еритроцитів.
  3. Синдром імунодефіциту. Хвороба може бути набутою чи вродженою. Її розвиток можуть спровокувати зовнішні чинники, генетичні збої, отруєння та інші захворювання. Для синдрому імунодефіциту характерне зниження кількості лейкоцитів.
  4. Геморагічний синдром. Це хвороба, яка супроводжується зниженням рівня тромбоцитів, що може загрожувати кровотечею.

Це основні, але не всі захворювання, які можна виявити за допомогою аналізу.

Як підготуватися до проведення аналізу крові?

Для того, щоб показники дослідження були максимально точними, забір крові треба проводити натщесерце. Окрім цього, необхідно дотримуватися деяких правил:

  • уникати стресових ситуацій та емоційних потрясінь впродовж доби;
  • не рекомендується відвідувати баню чи сауну впродовж декількох днів до аналізу;
  • виключити з раціону фастфуд, жирну, надто солодку чи гостру їжу впродовж декількох днів;
  • не приймати ліки та не проходити фізіопроцедури впродовж тижня без узгодження з лікарем.

Зробити розгорнутий аналіз крові можна в лабораторії Ніколаб https://nikolab.com.ua/uk/, відділення якої розміщені в різних містах України. Здати кров можна в будь-якому відділенні або скориставшись послугою забору матеріалу вдома у пацієнта. Всі дослідження в лабораторії проводять досвідчені спеціалісти з використанням сучасного обладнання, що гарантує максимально достовірний результат.