Різновиди ходунків для дорослих

Різновиди ходунків для дорослих

Дорослі ходунки є допоміжним пристосуванням, здатним полегшити життя людині літнього віку, з інвалідністю. Подібні опори допомагають пересуватися при ушкоджених та слабких м’язах, тканинах нижніх кінцівок, проблемах із суглобами.

Пересуватися за допомогою ходунків можна не тільки у вуличних умовах, але і в будинку. Але щоб вони дійсно були корисними, підбирати опору слід з урахуванням здоров’я людини, її фізичного стану. Адже недорогі опори, як правило, потребують застосування певної сили. Є моделі, які лікарі не рекомендують використовувати літнім людям з ослабленими м’язами нижніх кінцівок.

Особливості медичних ходунків

Конструктивно різні варіанти опор майже не мають між собою відмінностей. Легка рама виготовляється з металу. Залежно від моделі, вироби оснащені звичайними ніжками або додатково ще й коліщатами. Останні варіанти мають назву ролатори для інвалідів. Їх досить легко пересувати. Для надійності вони оснащені зручною гальмівною системою.

Конструкції із звичайними ніжками дешевші ролаторів, але досить надійні. Щоб вироби не ковзали по підлозі, опори доповнені спеціальними гумовими насадками.

Якими бувають ходунки для реабілітації

Опори для пересування людей з обмеженими можливостями бувають:

  • Крокуючими

Пристосування, у яких ніжки та верхня частина покриті гумою. Матеріал не дає їм ковзати по підлозі, а рукам користувача – зіслизнути з поручня.

Недорогі медичні ходунки для дорослих – варіант для людей з проблемами ніг, які здатні пересуватися хоча б на маленькі відстані. Такі вироби дозволяють їм рухатися більш впевнено і трішки довше.

  • Ролаторами

Вироби з колесами легко пересувати. Щоб вони їхали, досить легко штовхнути конструкцію. Якщо необхідно зупинитися, постояти, використовуються гальма.

На відміну від попереднього варіанту, ролери не вимагають докладання великих зусиль від користувача. Тому вони підходять і для ослаблених людей.

  • Універсальними

Такі конструкції мають як ніжки, так і коліщата. Останні, за потреби, блокуються за допомогою гальма.

Залежно від моделі, ролатори можуть доповнюватися сидінням, яке дозволяє користувачу у будь-який момент зупинитися і відпочити. Такі конструкції найзручніші при потребі подолати тривалу відстань.

Як вибрати ходунки для людей похилого віку

Щоб придбати зручну опору для літньої людини, потрібно врахувати її призначення. Адже пересуватися за її допомогою конструкції можна як на вулиці, так і в будинку.

Вибираючи модель для приміщення, потрібно врахувати простір, у якому людина буде рухатися, ширину дверних отворів. Завжди повинен залишатися невеликий запас вільного місця.

Купуючи пристосування для вулиці, варто звернути увагу на колеса. У них вони дещо більші, ніж у хатніх моделей. Завдяки такій особливості користувач зможе долати невеликі перешкоди, не піднімаючи ролатор і не переносячи його руками.

Важливо врахувати й наступне:

  • Дворівневі ходунки для хворих дозволяють не лише пересуватися, але й забезпечують опору в той час, коли пацієнту потрібно піднятися зі стільця, ліжка.
  • Людям з надлишковою вагою потрібні посилені моделі, тоді як з невеликою – максимально легкі.
  • Ходунки на колесах для дорослих коштують дещо дорожче, ніж звичайні моделі. Але й рухатися за їх допомогою значно простіше.

Перед покупкою медичних пристосувань варто попередньо порадитися з лікарем. Він врахує стан здоров’я пацієнта і підкаже, що саме йому найкраще підійде у певний період реабілітації.