Все про хоріонічний гонадотропін
Хоріонічний гонадотропін (ХГЧ) – це гормон, який у великій кількості виробляється жіночим організмом під час вагітності. Але в деяких випадках підвищення або зниження його рівня може вказувати на розвиток серйозної патології. Дізнайтеся детальніше про значення хоріонічного гонадотропіну та його нормальні показники, особливості виконання аналізу та його вартість за посиланням https://nikolab.com.ua/uk/prices/1215-2/.
Що таке ХГЧ?
ХГЧ визначається у крові та сечі жінок через кілька днів після настання вагітності. Він синтезується хоріоном – це зовнішня оболонка, що вкриває плідне яйце. В першому триместрі його рівень в сечі та крові постійно підвищується. В період з 2 по 5 тиждень гестації рівень ХГЧ подвоюється кожні 2 дні. Максимальна кількість цього гормону в організмі фіксується на 11-12 тижні вагітності. Після цього показник починає повільно знижуватися.
Виділяють дві форми гормону:
- альфа-ХГЧ – містить часточки, які притаманні деяким іншим гормонам;
- бета-ХГЧ – унікальні часточки, подібних яким в організмі немає.
Томі всі клінічні аналізи та тести проводяться лише з виділенням бета-ХГЧ.
Аналіз сечі на ХГЧ
Зазвичай в лабораторних умовах не проводиться дослідження сечі на концентрацію ХГЧ. Існують спеціальні аптечні тести, які можна використовувати в домашніх умовах. Вони можуть мати вигляд смужок, на які нанесені контрольні лінії, або представляють собою електронний прилад зі змінними насадками.
Єдиним недоліком таких тестів є невелика достовірність. Це пов’язано з тим, що рівень гормону в сечі піднімається дуже повільно. Тому на перших тижнях вагітності (до моменту затримки місячних) він може показувати неправильний результат.
Аналіз крові на ХГЧ
Найбільш інформативними є лабораторні аналізи крові на визначення рівня даного гормону. При цьому проводиться дослідження бета-ХГЧ та вільного бета-ХГЧ. Звичайний бета-ХГЧ може синтезуватися в організмі під час вагітності та при розвитку деяких патологій. Вільний бета-ХГЧ вказує виключно на порушення в процесі розвитку ембріона або на появу пухлини в жіночому організмі.
Перевагою лабораторного аналізу є висока достовірність результату. Дослідження дає змогу діагностувати вагітність вже на 6-8 день з моменту запліднення. При цьому вдається оцінити рівень ХГЧ та слідкувати за його змінами.
Для того, щоб результат дослідження був максимально інформативним, важливо правильно підготуватися до його проведення:
- Здавати кров необхідно зранку натщесерце. Впродовж дня показники гормону можуть змінюватися. Найбільш достовірним вважається саме ранковий аналіз.
- За добу до проведення аналізу необхідно виключити вживання алкоголю та утриматися від інтенсивних фізичних навантажень.
- За 8 годин до забору крові неможна приймати їжу. Крім цього, заборонені деякі напої – молоко, сік та інше. Допустимо вживати лише негазовану воду. Остання вечеря напередодні проведення дослідження повинна бути легкою.
- За декілька годин до забору крові рекомендується утриматися від паління, фізичного та психологічного перенавантаження.
- За 15 хвилин до проведення аналізу необхідно відпочити та заспокоїтися.
Якщо необхідно провести контроль динаміки зміни рівня ХГЧ, здавати кров рекомендують в тій самій лабораторії та в однаковий час доби.
На результати аналізу можуть вплинути деякі лікарські засоби, масаж, інструментальні та інші види досліджень, фізіотерапевтичні процедури. Тому при необхідності виконання дослідження на ХГЧ рекомендується зачекати 10-14 днів після їх проведення або закінчення прийому медикаментів.
Здати аналіз на хоріонічний гонадотропін пропонуємо в лабораторії Ніколаб https://nikolab.com.ua/uk/. Для його проведення використовується сучасне ліцензійне обладнання, що гарантує високу точність дослідження. Вас чекають приємні ціни на всі аналізи та професіоналізм фахівців.