Що робити якщо не можеш прийти на засідання суду?
У разі розлучення подружжя із неповнолітньою дитиною, постає питання виплати аліментів. Для цього потрібно написати окремо заяву на отримання аліментів для дитини. Процес такого судового засідання більш спрощений і у вас немає потреби сплачувати судовий збір. Судом передбачена ваша присутність на засіданні і ваше особисте отримання його рішення. Але це є не обов’язковим право на розгляд заяви на аліменти за відсутності позивача у вас є.
У разі, якщо з якоїсь з причин ви не можете бути відвідати засідання суду з аліментів, або не маєте такої можливості, вам потрібно подати прохання про призначення аліментів без вашої участі. Така заява дає можливість провести засідання без вашої безпосередньої присутності на ньому. В такому випадку ви отримаєте рішення суду поштою і в будь-якому випадку будете проінформовані.
Не варто переживати, що при такому варіанті розгляд справи займе більше часу. Як показує практика, період прийняття рішення у справі займає стільки ж часу, як і звичайний процес.
В яких випадках і що потрібно для того, щоб подати заяву на отримання аліментів?
Кожен має право подати заяву на аліменти, попри те, що навіть дитина вже досягла свого повноліття, якщо чоловік виїхав за межі країни або ж якщо ви досі знаходитеся у шлюбі. Аліменти можуть бути присуджені у примусовому порядку або виплати здійснюватимуться добровільно.
У разі добровільних виплат випадку достатньо погодити порядок виплат і за можливості завірити нотаріально. Коли виплати присуджуються в примусовому порядку, процедура ускладнюється. Вам потрібно подати позов до суду із пакетом необхідних документів. Подати заяву можна за місцем проживання (вашим чи відповідача).
Документи, які потрібні для подання позову на аліменти:
- Ваш паспорт та ідентифікаційний код (копії);
- Свідоцтво, яке засвідчує народження дитини;
- Інформація про склад родини;
- Інформація про доходи відповідача (вона може бути надана добровільно або примусово); 5. Довідка з місця, де навчається дитина (у разі подання запиту на виплати на дорослу дитину).
Аліменти, які встановлені Українським Сімейним кодексом:
- Виплати на дітей до 18-ти років;
- Виплати на повнолітніх дітей, які ще навчаються;
- Виплати на непрацездатних, проте повнолітніх дітей;
- Виплати на дружину/чоловіка з яким діти живуть на період до 6 років;
- Виплати на дружину на час її вагітності.
Також бувають виключення, які передбачені ст. 185 Сімейного кодексу у разі виникнення специфічних обставин. Одні можуть бути чітко прописаними, інші можуть бути прийняті в судовому порядку після знайомства з усіма матеріалами справи наданими з обох сторін.