Корисна інформація про подрібнення каменів у сечоводі
Що собою являє процедура
При сечокам’яній хворобі у нирках утворюються конкременти — фрагменти, які можуть викликати болісні відчуття. За певних обставин камінь з нирки потрапляє у сечовід — тоненьку трубку діаметром 5-7 мм. В ній постійно відбувається рух сечі, конкремент йому заважає, що призводить до ниркової кольки з нестерпним болем. Щоб його позбутися, варто виконати дроблення каменів в сечоводі.
Як проводять процедуру
Сучасні процедури дозволили значно спростити процес виведення каменів з сечоводу. Раніше для цього потрібно було проводити хірургічне втручання, розрізати сечовід. Це призводило до пошкодження м’язів та великої втрати крові. Тому процес був небезпечним, але тепер лікарі можуть виконувати дроблення дистанційно.
Ендоскопічна хірургія дозволяє вводити прилад для дроблення через сечовивідний канал. Вплив на конкременти будь-якого розміру здійснюється за допомогою лазерного випромінювання. Вони розпадаються на невеликі фрагменти, які не закорковують сечовід та виходять з організму природним шляхом разом з сечею.
Особливості виконання
При дробленні використовують трансуретральний метод — ендоскоп вводять через уретру та сечовивідний канал, підводять його до місця локалізації каменя. На кінці приладу знаходиться мініатюрна камера, що дозволяє лікарю контролювати процес. Він може без перешкод підвести інструмент безпосередньо до конкременту.
Лазерне випромінювання довело свою ефективність навіть при видаленні великих каменів. Необхідно провести попередню діагностику, щоб встановити місце локалізації конкременту, його розміри та форму. Фінальне рішення щодо особливостей дроблення ухвалюється лікарем тільки після повноцінного обстеження пацієнта.
Які переваги є у процедури
Контактне дроблення каменів у сечоводі має низку переваг:
— безпечність виконання, в ході процедури не відбувається розрізів та втрати крові;
— висока ефективність — вкрай низька ймовірність повторного утворення каменів;
— швидкість — на весь процес витрачається до однієї години;
— оперативне відновлення — пацієнт може бути виписаний на домашнє лікування вже за добу;
— можливість профілактики — лікар може не тільки видалити камені, але й усунути можливі звуження сечоводу.
Для кожного пацієнта підбирається індивідуальна тактика лікування. Необхідно буде після виписки дотримуватись дієти, певний час уникати тяжких фізичних навантажень та не приймати ванну. Але в цілому можна достатньо швидко повернутись до повноцінного життя, в якому не буде місця болю в нирках.
Джерело: сайт bilyak.com.ua